INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, (12.04.2020).

Drodzy Siostry i Bracia, życzymy Wam, aby fakt pustego grobu był zawsze znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią i miłości nad obojętnością.

Zmartwychwstały Pan, to dla nas znak, że historia nie jest w rękach chaosu lub przypadku, ale jak wyszła z rąk Stwórcy, tak zostanie przez Niego przygarnięta, aby Bóg złożył ją w całość w nowej harmonii oraz w doskonałości i pełni.

Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością. Wielkanocna radość niech zagości w Waszych domach. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem i chorobą. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas wszystkich pokojem i pozwala doświadcza

bogactwa darów swojego Ducha, którym nas nieustannie napełnia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Równocześnie bardzo dziękujemy za piękne i wzruszające życzenia kierowane pod adresem naszej wspólnoty kapłańskiej. Bóg zapła

.

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła, a tym samym dziękujemy za wspólnie przebytą drogę Wielkiego Postu, szczególnie Triduum Paschalnego.

• W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

• Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas a także Wolontariuszom i wszystkim, którzy włączają się w posługę na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również Wam wszystkim za ofiary składane na dzieła charytatywne. Bóg zapłać.

• Bardzo dziękujemy Kapłanom: Tomaszowi i Mieczysławowi, Klerykowi Dawidowi, Siostrom i Panu Organiście za pomoc w organizacji nabożeństw. Dziękujemy Siostrze Marii za przygotowanie dekoracji na Wielki Post i Triduum Paschalne. Bóg zapłać.

• Przypominamy, że okres w którym należy przyjąć Chrystusa w Komunii św. – czego wymaga od nas trzecie przykazanie kościelne – obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (czyli do 7 czerwca br.).

• Prosimy, aby w tym trudnym czasie, pamiętać o osobach starszych, samotnych i niepełnosprawnych z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary, dziękujemy także za troskę o naszą wspólnotę kapłańską i za dary na stół świąteczny. Bóg zapłać.

• W Wielki Piątek, 10 kwietnia w godzinach popołudniowych został poświęcony nowy krzyż na naszej Kalwarii Krzyskiej.

• Dziękujemy Panu Rafałowi Kieciowi za wykonanie i założenie nowych Zacheuszków a Panu Kazimierzowi Klimkiewiczowi za odnowienie figury Chrystusa Zmartwychwstałego, która znajduje się na ołtarzu. Bóg zapłać.

• Ks. proboszcz, bardzo dziękuje za wyrazy współczucia, solidarności i serdecznej duchowej bliskości a przede wszystkim modlitwę za zmarłego Tatę, Ś.P. Stanisława. Bóg zapłać.