INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21.04.2019)

Dziękujemy Wam Wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, za wspólnie przebytą drogę Wielkiego Postu, szczególnie Triduum Paschalnego, dziękujemy za udział w rekolekcjach, nabożeństwach i skorzystania z sakramentu pokuty.

Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością. Wielkanocna radość niech zagości w Waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem i chorobą.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas wszystkich pokojem i pozwala doświadczać bogactwa darów swojego Ducha, którym nas nieustannie napełnia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Dziękujemy członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas za pracę na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać. Wyrazimy im naszą wdzięczność poprzez modlitwę w ich intencji w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji na Wielki Post a szczególnie na Święte Triduum Paschalne, nasze podziękowania składamy na ręce Siostry Przełożonej - S. Marii. Dziękujemy: Ks. Kanonikowi, Ks. Andrzejowi, Ks. Tomaszowi i Ks. Mieczysławowi, Siostrom, Ministrantom, Lektorom, Krzyskiej Grupie Młodzieżowej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście i Scholi, Różom Różańcowym, grupom i wspólnotom naszej wspólnoty parafialnej, Strażakom, dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w Procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać.

Dziękujemy Panu Organiście za wykonanie i podarowanie nowych tabernakulów. Bóg zapłać.

W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej Parafii i Osiedla w Domu Katechetycznym, rozpoczęcie o godz. 10.00.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na Seminarium Duchowne, za ofiary podczas Adoracji Krzyża a także za ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Jutro składka będzie przeznaczona na KUL i UPJPII w Tarnowie i Krakowie

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Tadeusza Różankę, lat 76, Krzysztofa Kuzarę, lat. 61, pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00, Ewę Kołodziej, lat 67, pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…