INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (09.06.2019)

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy, także, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze tylko do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oddajemy codziennie na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia po Mszy Św. wieczornej do domu Katechetycznego zapraszamy przedstawicieli z danych rejonów – ulic w celu omówienia i przygotowania procesji Bożego Ciała.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6:30. a zakończenie o godz. 17:50 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego, po Mszy św. Droga Krzyżowa i ucałowanie relikwii Krzyża Św.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Zapraszamy szczególnie na Mszę Św. o godz. 12:00, na której będziemy przeżywać Jubileusz 40-lecia kapłaństwa O. Mariana Krzemińskiego, naszego rodaka, misjonarza w Argentynie.

Zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny w Starym Sączu.

Bardzo dziękujemy Ks. Tomaszowi i Mieczysławowi a także wszystkim, którzy przygotowali parafialny dzień wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza. Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Św. dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie czuwania Kręgowi Rodzin i Młodzieży. Bóg zapłać.

Dziękujemy za hojne ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii w kwocie 8.035zł. i 5 EURO. A także za ofiary na misje złożone w Pierwszy Piątek. Dziękujemy Państwu Cygan z USA za ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

Ks. Tomasz organizuje wyjazd na nabożeństwo ku czci św. Rity do Jej Sanktuarium w Nowym Sączu w najbliższy czwartek. Wyjazd o godz. 16.00. Powrót ok. 22.00. Koszt 20 zł. Zapisy do jutra w zakrystii.

Wyjazd seniorów na Jamną będzie we wtorek 18 czerwca, natomiast jutro, w poniedziałek o godz. 10.00, rozpoczynają się zajęcia dla seniorów z decoupage.

Nastąpiła zmiana daty wyjazdu do Lwowa będzie on we wrześniu w dniach 20-22, lista jest już zamknięta. Zapraszamy jednak chętnych, gdyż istnieje możliwość zorganizowania, drugiego wyjazdu tydzień później tj. 27-29 września, zapraszamy szczególnie młodzież.

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Marię Chmiel, lat 98, Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,

  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.