INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, (23.05.2021).

• Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszej modlitewnej Wigilii Zesłania Ducha Św. Bóg zapłać. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

• Jutro będziemy obchodzili święto NMP Matki Kościoła.

• W środę – Dzień Matki. Otoczmy modlitwą wszystkie mamy naszej parafii i prośmy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości.

• W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy modlić się o uświęcenie wszystkich kapłanów.

• W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i kolejną Niedzielę Synodalną a także zakończymy czas Komunii św. Wielkanocnej.

• Nabożeństwa majowe, są bezpośrednio po Mszach Św. Zachęcamy do modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach a także w gronie rodzinnym w naszych domach.

• Procesja w Uroczystość Bożego Ciała przejdzie ulicami: Krzyską, Woszczerowicza, Zelwerowicza, Solskiego, Ćwiklińskiej, Jaracza.

I ołtarz – na początku ul. Woszczerowicza,

II ołtarz – ul. Zelwerowicza, i ul. Solskiego,

III ołtarz – ul. Solskiego i ul. Ćwiklińskiej,

IV ołtarz – ul. Ćwiklińskiej i ul. Jaracza.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy parafian z rejonów:

I ołtarzRejon V, (ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyskiej od numeru 81 i ul. Woszczerowicza).

II ołtarzRejon XXI, (ul. Solskiego, ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowskiej nr 144a i 142b).

III ołtarzRejon XX, (ul. Nowodąbrowskiej od ul. Komunalnej z przyległymi w stronę Shell do ul. Cybulskiego włącznie i ul. Chełmońskiego od końca do numerów 16 i 15; ul. Nowodąbrowskiej od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum do nr 130 z ul. Ordonówny).

IV ołtarzRejon IV, (ul. Jaracza, ul. Krzyskiej od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelową).

W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy przedstawicieli z danych rejonów – ulic w celu omówienia i przygotowania procesji Bożego Ciała.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej.

• Dziękujemy grupie Senioralnej za posadzenie kwiatów i krzewów a także członkom „Stowarzyszenia Przystań JPII” za wykoszenie trawy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Jolantę JACHYM, lat 70, i +Mieczysława ZDEB, lat 66. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• W środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

• W sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.