INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, (31.05.2020).

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła, dziękujemy za prowadzenie różańca.

• Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy, także, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze tylko do najbliższej niedzieli Trójcy Świętej.

• Zapraszamy w niedziele na Msze Św. o godz. 16:00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami.

• W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Jutro obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Dziecka.

• W czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy za kapłanów i powołanych do kapłaństwa, modlitewną pamięcią obejmijmy naszego kleryka Dawida i kleryków z naszego seminarium duchownego. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich lektorów.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• W sobotę przypada 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla wszystkich Polaków.

• W sobotę o godz. 10:00, zapraszamy na Msza Św. w int. Ś.P. +Stanisława Olszaka, tatę ks. proboszcza.

• W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 7:00.

• Od wtorku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. na zakończenie adoracji oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

• Pierwsza Komunia Św. odbędzie się w niedzielę 21 czerwca, natomiast Sakrament Bierzmowania w sobotę 27 czerwca w Parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie .

• Pragniemy podziękować Panu Kazimierzowi Klimkiewiczowi za odnowienie obrazu Chrystusa Miłosiernego - „Jezu, Ufam Tobie”, a także wyzłocenie ramy. Dziękujemy osobie, która wsparła finansowo te prace. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Św. dziękujemy Ks. Tomaszowi i Krzyskiej Grupie Młodzieżowej za jej przygotowanie i prowadzenie. Bóg zapłać.

• Procesja Bożego Ciała będzie wyjątkowo w tym roku wokół kościoła, do przygotowania ołtarzy bardzo prosimy parafian:

Pierwszego ołtarza – z ul. Wiśniowej od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej z ul. Harasymowicza, ul. Jagodową i ul. Bajkową.

Drugiego ołtarza – z ul. Sarniej, ul. Wilczej i ul. Trzcinowej (tzw. Partuły) oraz z ul. Nowodąbrowskiej od Lisiej Góry w stronę centrum do ul. Wilczej i z ul. Nowodąbrowskiej numery parzyste od 256 do 220.

Trzeciego ołtarza – z ul. Nowodąbrowskiej od ul. Komunalnej z przyległymi w kierunku Lisiej Góry z ul. Majchra.

Czwartego ołtarza – z ul. Nowodąbrowskej od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a, z ul. Matki Teresy z Kalkuty i ul. Szuszkiewicza.

Bardzo prosimy o wybranie przedstawicieli z danych rejonów i zapraszamy ich na spotkanie w środę 3 czerwca po Mszy Św. wieczornej, w celu omówienia i przekazania materiałów.

• W wyniku stopniowego znoszenia ograniczeń spowodowanych koronawirusem, zostają przywrócone zajęcia, odbywające się w ramach działającego przy naszej parafii Klubu Seniora. Osoby zainteresowane warsztatami komputerowymi, artystycznymi czy gimnastyką zapraszamy na zebranie w najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 10:00.

• Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

• Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Stanisława Żeleźnika, lat 83, +Bogumiłę Dzierwa, +Zofię Bodnar, lat 92, +Józefę Kucharzyk, lat 75, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13:00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,

5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.