INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, (09.01.2022).

• Celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejszy dzień niech będzie okazją, aby wspomnieć nasz sakrament chrztu świętego a także okazją do wyrażenia wdzięczności naszym rodzicom, rodzicom chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni i poprosili abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

• Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego.

• W najbliższy czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do domu katechetycznego na Spotkanie ze Słowem Bożym.

• W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

• Bardzo dziękujemy Kolędnikom Misyjnym – dzieciom i młodzieży, Siostrze Gregorii i rodzicom za przygotowane scenki misyjnej w święto Trzech Króli. Dziękujemy za ofiary złożone na misje. Ministranci i Lektorzy dziękują za wsparcie ich grupy przy nabywaniu kompletów z kredą i kadzidłem. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie w czasie Wieczoru Kolęd. Gościliśmy chór Vox Sanctae Margaritae z parafii w Dębnie. Dziękujemy osobom zaangażowanym w jego przygotowanie, podziękowania składamy na ręce Pana Wojciecha. Bóg zapłać.

• Zapraszamy na Msze Św. tzw. kolędowe i wspólną modlitwę, rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na godz. 18:00, prosimy aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia. Harmonogram kolędy:

PONIEDZIAŁEK, 10.01. 2022, REJON VI

ul. Cytrynowa, ul. Pomarańczowa, ul. Migdałowa, ul. Żurawia, ul. Porzeczkowa.

WTOREK, 11.01. 2022, REJON VII

ul. Fałata z ulicami Siemiradzkiego i Michałowskiego.

ŚRODA, 12.01. 2022, REJON VIII

ul. Traktorowa, ul. Krzyska w kierunku kościoła do figurki oraz ul. Krzyska od ul. Fałata do ul. Węgrzyna z ul. Gierymskich, ul. Wyczółkowskiego, ul. Węgrzyna.

CZWARTEK, 13.01. 2022, REJON IX

ul. Krzyska nry parzyste od 178 do 144b, ul. Jeżynowa i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131.

PIĄTEK, 14.01. 2022, REJON X

ul. Krzyska nry 157, 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa, ul.  Żurawinowa i ul. Malinowa.

SOBOTA, 15.01. 2022, REJON XI

ul. Krzyska nry parzyste od 200 do 180, ul. Platanowa, ul. Sosnowa, ul. Krzyska nry 169, 163, oraz ul. Modrzewiowa.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., może nam w tym pomóc, Ewangelia 2022 - Słowo na każdy dzień, zawierająca teksty Ewangelii na każdy dzień i krótką medytację, można ją nabyć w zakrystii. Mamy także Kalendarz Radia RDN. W niedzielę 23 stycznia będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, zapraszamy ochotników do publicznego czytania Ewangelii wg. Św. Mateusza między Mszami Św.

• Klub Seniora zaprasza na poczęstunek i wspólne kolędowanie przy muzyce w sobotę, 22 stycznia o godz. 16:00 w Domu Katechetycznym.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, w Uroczystość Trzech Króli, ofiary dla kolędników misyjnych, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli a także rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.