INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, (02.02.2020).

 • Dzisiejsza Niedziela to święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

 • Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45.

 • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: od godz. 14.30 dzieci, 15.00 niewiasty, 16.00 mężczyźni a od 17.00 młodzież szkolna i pracująca. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Postarajmy tak zaplanować nasz czas aby wziąć udział w nabożeństwie.

 • Błogosławieństwo świec, gardła i owoców ku czci św. Błażeja w poniedziałek. Natomiast błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty w środę.

 • W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu w kościele dekoracji bożonarodzeniowej.

 • W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej Parafii w domu katechetycznym. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 • Siostry Służebniczki zapraszają w piątek Rodziną Edmundową na Mszę Św. o godz. 6:30 i na spotkanie w domu Sióstr o godz. 19:00.

 • 13 lutego planowana jest kolejna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

 • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej, są finalizowane szczegóły dotyczące remontu dachu na kościele.

 • Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wpłaty na konto i ofiary w kopertach a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Lekarz weterynarii informuje, że na terenie naszej dzielnicy w piątek i sobotę odbędzie się szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie, szczepienie jest obowiązkowe.

 • Zapraszamy do udziału w wycieczce do Warszawy w terminie 18-19 kwietnia. Wyjazd w sobotę o 4.00, powrót ok. 22-ej w niedzielę. W programie zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych miejsc stolicy, m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Świątynię Opatrzności Bożej, stadion narodowy. Przewidywany koszt: 350 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd autokarem, przewodnika, nocleg w hotelu, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej. Możliwość zapisu w zakrystii oraz poprzez stronę internetową parafii.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Krzysztof Szura, lat 62. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.

 • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.