INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, (21.11.2021).

 • Kolejny rok liturgiczny kończymy Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu (być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu). Litanię do NSPJ i Akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi odmówimy w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Św.

 • Dzisiejsza Uroczystość to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 18:00. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki roratnie.

 • W najbliższą niedzielę Msza Św. o godz. 10:30, będzie sprawowana w intencji Ks. Kanonika z okazji imienin, natomiast o godz. 12:00, za Służbę Graniczną, Żołnierzy i Policję, którzy służą na granicach naszej Ojczyzny, jednocześnie będziemy prosić za migrantów, którzy stali się ofiarami wojny hybrydowej, o możliwość powrotu do swoich rodzin i do normalnego życia.

 • Dziękujemy Panu Wojciechowi za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściach z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności i zarazem wynagrodzeniem Panu Organiście za jego posługę w naszej parafii, a z okazji Św. Cecylii, patronki organistów, składamy Panu Wojciechowi serdeczne życzenia.

 • Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę 7zł. (małe świece) lub 20zł (duże świece).

 • Klub Seniora zaprasza w najbliższy wtorek o godzinie 10:00, na wykład Pani Urszuli Szuster zatytułowany: „Cyprian Kamil Norwid- genialny i tragiczny twórca”. Po wykładzie tradycyjne spotkanie przy ciastku i kawie. Na spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie, również osoby nie zrzeszone w Klubie.

 • W sobotę zwiedzanie naszego Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, zbiórka o godz. 9:00, przed głównym wejściem seminaryjnym.

 • Dziękujemy Szkole Nowej Ewangelizacji za przygotowanie i prowadzenie Kursu Biblijnego Emaus. W nawiązaniu do kursu w najbliższy czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby chętne aby uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach ze Słowem Bożym.

 • Dziękujemy za przygotowanie i udział w Spotkaniu Historycznym w ubiegłą niedzielę, zainaugurowaliśmy tym samym, cykliczne spotkania, kolejne będzie w niedzielę 12 grudnia. Już teraz serdecznie zapraszamy, zapowiada się bardzo ciekawie.

 • W niedzielę 26 grudnia w Uroczystość Świętej Rodziny, pragniemy celebrować Mszę Św. Jubileuszową w intencji Małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę ślubu. Bardzo prosimy jubilatów lub kogoś z rodziny o podejście do zakrystii.

 • Bardzo prosimy aby chryzantemy na cmentarzu nie wrzucać do kontenera ale składać na przygotowanym miejscu obok kontenera. Starajmy się również na stosowanie wkładów, wykorzystując powtórnie szklane znicze, aby nie generować dodatkowej ilości odpadów. Bóg zapłać.

 • W wyniku wzrostu zakażeń, przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary do puszki na Kuchnię Ubogich i Chlebki CaritasDziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

 • w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.