INFORMACJE DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (06.01.2019)

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.

Dzisiejsza Niedziela jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn.

Młodzież z naszej parafii rozprowadza zestawy do poświęcenia (kredę i kadzidło). Dochód jest przeznaczony na działalność Grupy.

Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Początek o godz. 13:00 na Placu Katedralnym.

Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Bożonarodzeniowej połączony ze wspólnym śpiewem kolęd. Wystąpią Paweł Grabczyński – organy i Aleksandra Kubala – skrzypce. W programie utwory m.in. Bacha i Vivaldiego.

Siostry Służebniczki zapraszają 7. stycznia tj. poniedziałek, Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 18:00 i na spotkanie w domu Sióstr o godz. 19:00.

W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie Seniorów naszej Parafii i Osiedla w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6.30. a zakończenie o godz. 17.45 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza Św., Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa którą poprowadzi Krąg Rodzin. Na zakończenie ucałowanie relikwii Krzyża Św. Zachęcamy aby w tym dniu nawiedzić nasz kościół i chociaż przez chwilę wziąć udział w Adoracji, pamiętajmy że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, w Nowy Rok, w Pierwszy Piątek na Misyjne Dzieło Kościoła, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar na ten cel. Za tydzień składka będzie przeznaczona na misje.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.