INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, (27.06.2021).

• W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Witamy Was wszystkich drodzy Siostry i Bracia, wszystkich gości i pielgrzymów. W tym szczególnym dniu gościmy w naszej parafii Ks. Piotra Adamczyka, koordynatora Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli, do niedawna dyrektora Radia „RDN”, aktualnie proboszcza nominata i kustosza Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej.

• Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00 i procesję Eucharystyczną, bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Św., aby uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów.

• Możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki - być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.

• Po południu od godz. 16:00 zapraszamy na odpustowo – jubileuszowego grilla parafialnego na obiekcie naszego klubu sportowego „Iskra”, dziękujemy prezesowi Panu Grzegorzowi Hablowi.

• Od dzisiejszej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy Św. o godz. 16:00.

• We wtorek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Papieża Franciszka.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 7:00.

• W dniach od 1 do 9 lipca będzie Wielki Odpust Tuchowski, dokładny program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

• Rozpoczął się rok jubileuszowy Bł. Edmunda Bojanowskiego, księga próśb i podziękowań jest przy świecach wotywnych, każdego 7. dnia miesiąca będzie sprawowana Msza Św. w tych intencjach.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko po Mszy Św. wieczornej.

• Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Komunia Św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu.

• W minionym tygodniu zostały odnowione główne drzwi wejściowe do kościoła. Dziękujemy Panu Rafałowi Kieciowi za odnowienie okuć i klamek. Dziękujemy Panu Stanisławowi Gasicielowi za odmalowanie kapliczki przy ul. Krzyskiej obok szkoły. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Danutę GASICIEL, lat 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• Poniedziałek, 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

• Wtorek, 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

• Sobota, 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.