INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 7. NIEDZIELA WIELKANOCNA (24.05.2020).

 • Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

 • Przeżywamy w dniu dzisiejszym Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się za Kościół w Chinach.

 • We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 • W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, módlmy się o jego szybką beatyfikację.

 • W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczyste obchody tej uroczystości rozpoczniemy czuwaniem w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 20:30 a zakończenie Mszą Św. wigilijną o godz. 22:00.

 • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 45 osób. Dlatego bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i kierowaniem się parafialną i rodzinną solidarnością. Zależy nam, żeby w okresie ograniczeń jak największa liczba parafian mogła przynajmniej raz na jakiś czas uczestniczyć we Mszy Św. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do młodzieży. Zapraszamy także, ministrantów i lektorów do pełnienia posługi w czasie nabożeństw - oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

 • Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii - www.parafia.intarnet.pl. Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują posługę przy drzwiach wejściowych do kościoła. Bóg zapłać.

 • Codziennie o godz. 17:30, zapraszamy na Nabożeństwa Majowe.

 • Od poniedziałku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św.

 • Przez najbliższe cztery niedziele zapraszamy na Msze Św. o godz. 16:00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami.

 • Pierwsza Komunia Św., jeśli nie będzie niespodziewanych przeszkód, odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 21 czerwca, natomiast Sakrament Bierzmowania w sobotę 27 czerwca w Parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie - jeśli jednak ktoś z kandydatów pragnie przyjąć bierzmowanie w jesieni lub w przyszłym roku to bardzo prosimy o informację.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które bezinteresownie pracowały w ostatnim czasie na Kalwarii. Dziękujemy naszym parafiankom z ulicy Jeżynowej. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.