INFORMACJE DUSZPASTERSKIE,,18. NIEDZIELA ZWYKŁA, (01.08.2021).

• Rozpoczynamy sierpień miesiąc dobrowolnej abstynencji - księga abstynencji znajduje się przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• Dzisiaj, 1 sierpnia, mija 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległych za wolność naszej Ojczyzny otoczmy naszą modlitewną pamięcią.

• We środę w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku od godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W piątek, 6 sierpnia, przypada także święto Przemienienia Pańskiego.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• Przeżywamy Rok Jubileuszowy Bł. Edmunda Bojanowskiego dlatego w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00, zapraszamy „Rodzinę Edmundową” a także wszystkich sympatyków i chętnych, którzy pragną dołączyć do tej grupy. Księga próśb i podziękowań znajduje się przy świecach wotywnych, w tych intencjach będzie sprawowana Msza Św.

• Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.

• Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem Klub Seniora wznawia działalność. Zainteresowanych zajęciami – komputerowymi, artystycznymi i sportowymi prosimy o obecność na zebraniu organizacyjnym w Domu Katechetycznym jutro, tj. w poniedziałek 2 sierpnia o godz. 17-ej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz przy błogosławieństwie samochodów na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz na poszkodowanych w wyniku nawałnic. Dziękujemy za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów remontu dachu. Bóg zapłać. Prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Dziękujemy wszystkim osobom za prace na kalwarii i przy domu katechetycznym. Bóg zapłać.

• Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a przybyłym do naszej parafii gościom dobrego wypoczynku. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów.