IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 IV 2018 – Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Jutro 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. W tym tygodniu, w środę, 25 kwietnia, celebrujemy także święto Marka Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak zwykle po wieczornej Mszy świętej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

4. W przyszłą niedziele przed kościołem będzie zbiórka na pokrycie kosztów ogrzewania. Choć skończył się sezon grzewczy to trzeba zapłacić rachunki. 5. Dom rekolekcyjny redemptorystów w Lubaszowej koło Tuchowa zaprasza na wiosenne rekolekcje n „Górze Tabor” : 4 - 6 maja 2018 – rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzą O Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś 9 – 13 maja 2018 Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego, które poprowadzi o Sylwester Cabała CSsR . Więcej informacji i dane kontaktowe w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej domu rekolekcyjnego.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych a szczególnie błogosławieństwa Bożego. Zapraszamy do Stołu Bożego z okazji imienin. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszego p. Organisty Wojciecha Chruściela. Dziękujemy Mu za piękną i sumienną pracę w parafii, troskę o organy i życzymy dużo łask Bożych, zdrowia i siły do dalszego rozwijania swoich umiejętności i śpiewu ze swoim chórkiem oraz rozśpiewania parafii korzystając z tekstów na ekranie.

7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie zaprasza rodziców i dzieci na dzień otwarty organizowany w budynku szkoły przy ul. Warzywnej 3 w dniu 26 kwietnia 2018r. tj. czwartek w godz. od 15.00 do 18.00. Będzie możliwość uczestniczenia w zajęciach szkolnych oraz spotkania się z nauczycielami i rodzicami naszych uczniów, a także zapoznania się z ofertą szkoły .

8. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, Tarnów ul. Brodzińskiego 9 zaprasza na DNI OTWARTE 17 i 18 maja 2018 oraz na DRZWI OTWARTE 5 – 7 czerwca 2018 w godz. Od 9.00 do 14.00. Szczegóły dla zainteresowanych na ulotkach przy drzwiach szklanych

9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.