IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2017 ROK

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Dzisiejsza składka na tacę jest na ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza święta o 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców.

2. W tygodniu Msze święte wieczorne o godz. 18.00 oprócz piątku.

3. We środę rozpoczynają się Rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Program podany dzieciom i Młodzieży w szkole, w dodatku do ogłoszeń i w Biuletynie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej wieczornej.

4. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych i Młodzieży studiującej i pracującej, które potrwają do środy 5 kwietnia zakończone Spowiedzią. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi Ks. Józef Kaczmarski - proboszcz ze Zbylitowskiej Góry.

7. Przypominamy, o nabywaniu paschalików i baranków wielkanocne. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy potrzebujących.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie ogłasza, że od 31 marca rozpoczną się zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. Podanie należy złożyć w sekretariacie szkoły do 28 kwietnia.

10. Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 15 informuje, że postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 odbywa się w terminie od 30 marca 2017 od godz. 8.00 do 13 kwietnia 2017. Szczególowe informacje w przedszkolu i na stronie internetowej http//pp15.edunet.tarnow.pl.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Jarek l. 87. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

W imieniu Caritas naszej diecezji zwracam się z serdeczną prośbą i apelem o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane właśnie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku; można tez wpisać w odpowiedniej rubryce „cel szczegółowy” .Istnieje także możliwość przekazania 1% przez emerytów i rencistów, którzy otrzymali np. z ZUS rozliczenie podatku PIT-40A. To nowość w stosunku do lat ubiegłych. Wcześniej emeryci i renciści, którzy nie składali samodzielnie deklaracji podatkowej, nie mogli przekazać 1 proc. podatku na wybrany cel.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajdują się szczegóły dotyczące tej możliwości oraz gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas

• Na prośbę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Zwracamy się z prośbą, by przy okazji ogłoszeń parafialnych przestrzec wiernych przed wypalaniem traw i pozostałości roślinnych na polach i nieużytkach. Proceder ten jest przyczyną powstania groźnych pożarów lasów, zabudowań gospodarczych i innych obiektów budowlanych. Z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji zwróciła się do kurii Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej zwrócił uwagę, że dzięki takiej akcji prowadzonej w parafiach, każdego roku zmniejsza się ilość tego typu pożarów, szczególnie na terenach wiejskich.