Ogłoszenie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Dyrektor Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze uprzejmie informuje, że ośrodek od lipca bieżącego roku zmieni swoją lokalizację. Przeprowadza się do nowoczesnego, specjalistycznego kompleksu nowych budynków w Wierzchosławicach- Dwudniakach, budowanych specjalnie na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Dotychczasowa działalność placówki będzie kontynuowana w Dwudniakach i poszerzona o nowe formy terapii i rewalidacji. Trwa nabór do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W bliskiej przyszłości będzie też oferta Zakładu Aktywności Zawodowej dla dorosłych niepełnosprawnych. Ośrodek jest otwarty na różne propozycje i oczekiwania rodziców. Filozofie pracy z podopiecznymi opiera na nauce Jana Pawła II i podkreśla podmiotowość i wyjątkowość dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Placówka będzie dysponowała doskonale wyposażonym internatem, nowoczesną stajnią z ujeżdżalnią. W ofercie między innymi hipoterapia, dogoterapia, arteterapia, muzykoterapia, integracja sensoryczna, terapia logopedyczna, opieka psychologiczno- terapeutyczna dla dzieci i ich rodzin. Przy ośrodku działa Stowarzyszenie Prometeusz, które dodatkowo wspiera rozwój dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i pomaga ich rodzinom. Nowa placówka powstaje w pięknej, rekreacyjnej okolicy.

Szczegółowe informacje o ośrodku i możliwości przyjęcia dzieci u dyrektora pana Jacka Frankowskiego, pod telefonem 509 387 906 oraz na stronie www.soswprometeusz.pl.