INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (27.01.2019)

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca stycznia. Zapraszamy na msze św. wotywne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP. W Pierwszy Piątek modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

4. Spowiedź święta we czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od 7.45.

5. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z obrzędem poświęcenia gromnic o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Składka przeznaczona będzie na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

6. W sobotę 2 lutego, mija 20 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika. Z intencji ówczesnych lektorów, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. za sp. ks. Prałata Andrzeja Kmiecika. Po mszy św, w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie, połączone z prezentacją zdjęć, filmów z okresu 1965-1991. Osoby które pełniły funkcję lektora w okresie sprawowania funkcji proboszcza naszej parafii przez sp. Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, zapraszamy na wspólna modlitwę i spotkanie.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego. Po mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje Forum Ewangelizacyjne 2 i 3 lutego. Bliższe szczegóły na plakacie.

10. Lekarz weterynarii będzie przeprowadzał obowiązkowe szczepienia zwierząt w naszej dzielnicy. Szczegóły na plakatach.

11. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,

  • 29 I – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

  • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.