UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 4 CZERWCA 2017 r.

Msze św. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00 Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej wspólna Adoracja z racji I niedzieli miesiąca.

1. Dzisiaj 4 czerwca w Tarnowie odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej znajdującej się w sanktuarium w Tarnowie. To historyczne wydarzenie dokona się w roku setnej rocznicy objawień fatimskich. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy al. Matki Bożej Fatimskiej (dawna kapłanówka) o godz. 11.00. Uroczystości będą transmitowane przez Radio RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Maryja i TV Trwam.

2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej.

4. W czerwcu w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej Litania do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

5. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

6. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

Przeżywając ten dzień pomódlmy się za kapłanów pracujących w naszej parafii wyrażając im wdzięczność za pracę.

7. W tym też dniu będzie spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.

8. W piątek comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna franciszkański Zakon Świeckich. Zakończenie Adoracji o godz. 17.40 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża. Program w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

9. W sobotę 10 czerwca o godz. 17.00 Msza święta na cmentarzu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Wcześniej o godz. 16.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać Uroczystość Trójcy Świętej.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

11. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego. 12. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię” (Ps 104) – to słowa psalmu 104, którymi dzisiaj modliliśmy się podczas Eucharystii. Ta modlitwa, mocą błogosławieństwa, niech odnowi i umocni nasze serca. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.