XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2018

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

1. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30 i o godz. 12.00 podczas której nasz rodak Ks. Bogdan Kuta, sercanin będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat Kapłaństwa. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W tygodniu zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 3. We środę po wieczornym nabożeństwie z Nowenną spotkanie Grupy Synodalnej w Domu Katechetycznym.

4. W piątek, 22 czerwca Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów Gimnazjum Szkoły Podstawowej i Przedszkola o godz. 9.00. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego roku pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

5. Spowiedź na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 17.00. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci i skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem.

6. W sobotę 23 czerwca zapraszamy parafian na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy dziękować Bogu za  26 lat posługi w naszej wspólnocie odchodzącego w czasie wakacji na emeryturę Ks. Proboszcza Zdzisława Puściznę. Rozpoczniemy programem artystycznym w kościele o 17.30.

7. Również w sobotę przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

8. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i Gości na te Uroczystości.

9. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne do Odpustu wrześniowego. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

10. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

11. Rada Osiedla „ KRZYŻ” zwraca się do mieszkańców z prośba o oddawanie głosu na projekty zgłoszone z naszej dzielnicy w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja 2019, tj.:

Rozbudowa ulicy Wiśniowej wraz z budową ul. Poziomkowej, czereśniowej, Harasymowicza- etap 3”

lub „Plac zabaw dla dzieci w Krzyżu”. Głosowanie nad wyborem projektów do realizacji odbywać się będzie jedynie drogą elektroniczna w dniach od 18 do 27 czerwca 2018 r. na stronie internetowej: tarnow.pl, w miejskich placówkach oświatowych lub w jednym z wielu info-kiosków uruchomionych w Tarnowie.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności + Krystyna Szot l.83 i Adela szatko l. 79, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

14. Otwórzmy nasze serca na dar Bożego błogosławieństwa i we współpracy z darem mądrości wykorzystajmy je do uświęcania każdej chwili naszego życia. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.