XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 CZERWCA 2018 – ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Witamy nasze Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.-

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Infułata Władysława Kostrzewy. Po południu zapraszamy o godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

Po Mszy św. o godz.7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We środę, 27 czerwca, przypada liturgiczne święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Jak w każdą środę, w czasie Nowenny po wieczornej Mszy św. zwrócimy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

3. W piątek świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. Informujemy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

5. Już wkrótce będziemy przezywać Wielki Odpust tuchowski 2018 r. Będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. W imieniu wspólnoty redemptorystów O. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium zaprasza wszystkich wiernych do Tuchowa. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

6. Informujemy, że jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Lichenia, Kalisza i Częstochowy w dniach 19 do 21 lipca 2018 r. Koszt przejazdu 120 zł. Plus dwa noclegi w Licheniu po około 30 zł. Wyjazd dnia 19 lipca z parkingu koło Domu Katechetycznego o godz. 6.00. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona

7. Bardzo prosimy, aby przychodząc do kościoła mieć wzgląd na świętość tego miejsca i okazać szacunek przez swój ubiór. Zbyt skąpy ubiór jest świadectwem niskiej kultury i braku szacunku dla Pana Boga.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Zofia Cetnar l. 87. Jej pogrzeb będzie jutro 25 czerwca o godz. 15.30. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Życzymy wszystkim Drogim nam Parafianom i naszym Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia oraz szczęśliwych wakacji. Szczęść Boże.