XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2018


Z wiarą i pokorą stajemy przed ołtarzem Pańskim w pierwszą niedziele miesiąca lipca aby złożyć Bogu niedzielną ofiarę Ciała i Krwi naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Pamiętając o tym, że jesteśmy grzesznikami, najpierw pragniemy ukorzyć się przed Boskim Majestatem i prosić o przebaczenie naszych grzechów, abyśmy z czystym sercem mogli uczestniczyć w tej Najświętszej Eucharystii. 

1. Dzisiaj wakacyjny porządek. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 15.00 Msza św.

z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej

Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Msze św. rano o godz. 6.30

i wieczorem o godz. 18.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy usłużyć samochodem z rejonu Ks. Tomasza. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

5. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

6. Przypominamy o odbywającym się Odpuście Tuchowskim. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zachęcamy do udziału w nim i korzystania ze Spowiedzi. Odpust kończy się wieczornym nabożeństwem w niedzielę 8 lipca.

7. Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają na Nowennę od 7 do 15 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 ODPUST 16 VII. Msza św. rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00.

8. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

3 VII − św. Tomasz Apostoł,

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska,

9. Planowana pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Kalisza w uprzednio podanym terminie z przyczyn niezależnych od organizatora odbędzie się w dniach 21 i 22 lipca br. t. j. sobota i niedziela. Wyjazd pielgrzymów z naszej parafii z parkingu przy Domu Katechetycznym o godz. 6.00.

Koszt 120 zł. Plus jeden nocleg w Licheniu w kwocie około 30 zł.. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy do m8 lipca włącznie w zakrystii

10. Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Pozostaje z nami także w czasie Adoracji na którą pozostańmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.