XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 VIII 2018

Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w której Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii wyjątkowa bo:

Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza dra Andrzeja Jeża wczoraj nowy Ks. proboszcz mgr lic. Jack Olszak przejął obowiązki proboszcza parafii Św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy objęte Protokołem Kanonicznym z rąk odchodzącego na emeryturę Ks. mgr Zdzisława Puścizny. Przekazania dokonał Ks. dziekan dekanatu Tarnów – Północ Ks dr Stanisław Bilski delegat Ks. Biskupa Ordynariusza w obecności przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Uroczyste przejęcie Parafii dokona się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00.

Odchodzącemu na emeryturę Ks. mgr Zdzisławowi Puściźnie dziękujemy za 26 lat gorliwej i sumiennej posługi proboszcza, życząc na dalsze życie kapłańskie już jako emeryta, ludzkiej życzliwości, wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nowemu Ks proboszczowi mgr lic. Jackowi Olszakowi wypraszamy u stóp Krzyża wiernej kopii z klasztoru starosądeckiego potrzebne łaski do prowadzenia parafii wsparciem Matki Bożej nieustającej Pomocy i patrona św. Jacka.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzenia parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę

1. Msze św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2 W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Cotygodniowa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy świętej.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. Również we środę składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie przeniesione z dzisiejszej niedzieli.

5. W piątek 17 sierpnia 2018 Mszą św. o godzinie 6.30 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę mogą zapisać się jeszcze u księdza przewodnika w Parafii Katedralnej.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów odnowienia kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Zostało jeszcze do spłaty 6 150 złotych. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

7. W środę w Uroczystość Wniebowzięcia Odpust w Brzozówce a w przyszłą niedzielę w Pawęzowie. Sumy odpustowe o godz. 11.00.

8. Maryi Wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną

9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.