XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2018

Dzisiejsze słowo Boże mówi o wielkiej dobroci i trosce Pana Boga. Przez usta proroka Jeremiasza zapowiada przyjście Zbawiciela – Króla sprawiedliwości. Dokonało się to w osobie Jezusa Chrystusa, który przez swoją Krew pojednał nas z Bogiem Ojcem i uczynił z nas Nowy Lud Boży. Pan Jezus w Ewangelii jest ukazany jako Ten, który troszczy się o swoich uczniów powracających z ewangelizacyjnej misji oraz o tych, którzy się wokół Niego zebrali. My też zebraliśmy się wokół Tego, który jest naszym Dobrym Pasterzem. Chcemy, by nas prowadził, chronił i karmił swoim słowem.

1. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Msze święte jak w każdą niedzielę wakacyjną.

2. Dziś po Mszach świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.

  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.

  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Żeleźnik l. 79. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

7. Pozostańmy na modlitwę o szczęśliwą i bezpieczną jazdę oraz błogosławieństwo pojazdów. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.