XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VIII 2017 ROK

Przychodzimy na Eucharystię, która jest spotkaniem z Chrystusem pragnącym wejść w nasze życie wiary. Podczas każdej Najświętszej Ofiary Syn Boży wchodzi w nasz świat, jaki nosimy w sobie, z mocą swego życiodajnego słowa i chleba. Trzeba tylko wyjść do Niego, otworzyć swoje serce, zaprosić Go do swego życia, w którym nie brakuje odruchów pogańskich, a na pewno przyniesie nam ocalenie od zniechęcenia i zwątpienia w wierze. Jezus Chrystus zawsze odpowiada człowiekowi wiary, który wytrwale woła do Niego, bezgranicznie ufając Jego woli. Początkiem nowego życia wiary jest spotkanie z Bogiem żywym, który wychodzi nam naprzeciw w każdej Eucharystii. Czy zatem naprawdę chcemy takiego spotkania?

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. We wtorek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.

3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz.18.00 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

5. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Mimo soboty porządek Mszy Świętych w ten uroczysty dzień w naszej parafii będzie świąteczny.

6. W przyszła niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. 7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).

24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

8. Wrześniowy Odpust w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będzie w tym roku w drugą niedzielę 10 września. Szczegóły w późniejszym czasie. 9. W przyszłą niedzielę będzie też odpust w Starych Żukowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00 a dzisiaj w Pawęzowie.

10. Z centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymaliśmy 20 plecaków do wypełnienia przyborami szkolnymi dla biedniejszych dzieci z naszej parafii. Będzie je można zabrać od poniedziałku po Mszy Św. wieczornej. Bardzo serdecznie zachęcamy aby wziąć jeden plecak i wypełnione przynieść do niedzieli i złożyć je w zakrystii.

11. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza w sprawie pomocy poszkodowanym w wyniku wichury …… załącznik

12. Niech spotkanie w Eucharystii z Jezusem Chrystusem, który się o nas troszczy, uzdalnia nas do rozpoznawania Bożego działania w doświadczeniach codziennego życia. Pamiętając, że Bóg jest wierny swojemu przymierzu i swoim obietnicom, szukajmy w chwilach zwątpienia i zniechęcenia w wierze ocalenia u Boga, szczerze i wytrwale rozmawiając z Nim w trakcie modlitwy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.