XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 PAŹDZIERNIKA 2016 ROK

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest dziękczynieniem, które składamy Bogu za dzieło odkupienia człowieka. Dziękujemy Zbawicielowi za to, że zostaliśmy włączeni do Ludu Bożego poprzez sakrament chrztu św. Eucharystia jest także okazją do tego, by dziękować Bogu i ludziom za każde dobro, jakie staje się naszym udziałem niemal każdego dnia.

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

Modlitwa różańcowa – jak przed laty mówił Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.15 na wspólne różańcowe nabożeństwa wszystkich zarówno dzieci, młodzież i starszych.

2. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię i spotkanie w sali parafialnej zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki oraz pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15.

4. W czwartek spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie Różańcem i Mszą świętą dalszy ciąg w Domu Katechetycznym.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Mszy św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Również w przyszłą niedzielę 23 października będą coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Będą liczeni wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej.

8. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie 19 października rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska. Spotkania będą odbywały się w niedzielę i środy o 19.00 w sali na parterze domu katechetycznego. Zachęcamy do podania tej informacji wiernym.

9. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie wydatków związanych z nową alejką i schodami na Kalwarii Krzyskiej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 X – św. Ignacy Antiocheński,

18 X – św. Łukasz, Ewangelista,

19 X – bł. Jerzy Popiełuszko,

20 X – św. Jan Kanty,

21 X – bł. Jakub Strzemię,

11. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

Przypominamy, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska tylko najbliższych krewnych lub osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

12. Uprzejmie prosimy i apelujemy aby przy uporządkowaniu cmentarza dokonywać segregacji śmieci. Za wywóz śmieci z cmentarza płacimy bardzo wysokie koszty. Dlatego do pojemników wrzucamy tylko szkło i plastik. Trawę, liście wyrzucamy do specjalnego kontenera!!!. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czystość na cmentarzu i porządkują również zaniedbane  groby sąsiadów(jeśli mamy taką możliwość to prosimy o powiadomienie rodzin o stanie grobu ich bliskich). PAMIĘTAJMY O WYPEŁNIENIU KARTY MOGILNEJ. Jest to sprawa bardzo pilna.

13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności + Krystyna Wójcik l. 81 i + Maria Wrona l. 82, której pogrzeb będzie we środę o godz. 15.00. Rodzinom składamy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

14. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii organizują wyjazd do Częstochowy na noc czuwania z 21 na 22 października w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Wyjazd w piątek 21 października o godz. 15.00 z przystanku przy teatrze. Cena 60 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafii katedralnej. Kontakt s. Monika Jurewicz - kom. 695818226

Apel o bezpieczeństwo na drogach w czasie jesieni.

W związku z nasilonymi w ostatnim czasie wypadkami drogowymi z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych i oświetlenie rowerzystów. Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności pieszych na drogach po zapadnięciu zmroku. Widoczność człowieka bez odblasku, w zasięgu świateł samochodu zauważalna jest w odległości około 20 metrów, podczas gdy widoczność odblasku jest zauważalna z odległości ok. 150 m. Odblask może uratować życie zarówno dzieci, jak i dorosłych, zwłaszcza starszych osób. Wracając wieczorową porą z kościoła zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

Diecezjalny duszpasterz kierowców

INFORMACJA

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczęła realizację projektu Dobry Czas na Biznes, którego założeniem jest aktywizacja osób nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 30. roku życia. Zainteresowane osoby zapraszamy do siedziby Powiatowego Punktu Informacyjnego w Tarnowie przy ulicy Traugutta 5, lub do kontaktu telefonicznego pod numerami: 785 056 870 i 785 056 871. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.marr.pl/projekty/dcbtarnow.

Zgłoszenia do projektu w ramach I naboru przyjmowane od 10 do 31.10.2016 r.