Zaproszenie na Diecezjalne Święto Rodziny do Starego Sącza

Drodzy Diecezjanie!

Rodzina jest szczególną wspólnotą życia, w której Bóg powinien mieć swoje centralne miejsce stając się fundamentem wewnętrznej jedności. Tradycyjnie w naszej diecezji w trzecią niedzielę czerwca w Starym Sączu przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. W tym roku przypada ono 18 czerwca. Pragniemy w tym dniu podkreślić piękno wspólnoty rodzinnej, wyrazić Bogu wdzięczność za dary Jego dobroci oraz jako rodzina diecezjalna zanosić do nieba szczerą modlitwę.

Nasze spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 10.00. Po niej włączymy się w rodzinne świętowanie podczas festynu na Starosądeckich Błoniach. W czasie jego trwania na placu będzie ustawiony specjalny „namiot synodalny”. W nim będzie można uzyskać informacje dotyczące V Synodu naszej diecezji oraz złożyć propozycję tematów synodalnych. Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do jak najliczniejszego udziału w naszym wspólnym świętowaniu radości miłości (amoris laetitia) rodzinnej.

Z pasterskim błogosławieństwem

Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI