22. NIEDZIELA ZWYKŁA (02.09.2018)

Stajemy dzisiaj w Pierwszą Niedzielę września na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Najświętszą Ofiarę Chrystusa, pragniemy złączyć z trudem wszystkich rodziców, nauczycieli i wychowawców podejmujących kolejny raz wielkie dzieło kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży.

Dzisiejsza liturgia słowa kieruje naszą uwagę na potrzebę zachowywania Bożego prawa i Jego nauki. Mówi o tym Mojżesz do Izraelitów mających wkrótce wejść do ziemi obiecanej i powtarza to Jezus swoim uczniom, ale również zebranym wokół Niego uczonym w prawie i faryzeuszom. Jednocześnie piętnuje zwyczaje, które sprzeciwiają się Bożemu prawu. Pan Jezus, a także Jego uczeń i krewny, św. Jakub, w drugim czytaniu przypominają, że o wiele ważniejsza od słuchania nauk jest ich realizacja w życiu codziennym.

Przyjmijmy zatem słowo, które kieruje dziś do nas Pan Bóg, bo ono ma moc zbawić nasze dusze i wprowadzajmy je w czyn.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą Św. o godz. 8.00 dla klas: 7, 8, 3 gim. i o godz. 9.00 dla klas: 1-6. Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy Świętej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Bezpośrednio po Mszy Św. akademia w sali gimnastycznej.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem i odpustem w czwartek i piątek od godz. 17.00.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Wyjazd do chorych tradycyjnie w piątek o godz. 7.45. Prosimy o zgłoszenie nowych chorych do zakrystii.

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego w piątek na Mszę Św. o godz. 6.30 i na Drogę Krzyżową o godz. 20.00.

Siostra zaprasza DSM i Chórek na spotkanie w sobotę o godz. 9.30 w Domu Katechetycznym.

W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Głównej Patronki naszej Diecezji. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 6.30 połączoną z błogosławieństwem ziarna siewnego, natomiast o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30.

W sobotę rozpoczyna się w Parafii Katedralnej Tydzień Maryjny, szczegóły na afiszu w gablocie.

W najbliższą niedzielę, 09. września, będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się duchowo poprzez wspólną modlitwę w naszych rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału i włączenie się w przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Dróg Krzyżowych:

W poniedziałek: Krąg Rodzin i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

We wtorek: Franciszkański Zakon Świeckich

We środę: Dzieci, DSM, Scholę i Ministrantów

W czwartek: Młodzież, Lektorów i Grupę Młodzieżową

W piątek: Rodzinę Bł. Edmunda Bojanowskiego i Caritas

W niedzielę Odpustu Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po Mszy Św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Niewiast.

W tym szczególnym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. dra Andrzeja Dudka Prorektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, który skieruje do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich, całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych. Po Mszach Św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania odpustu w tym dniu. Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych.

Chrystusowi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Bardzo dziękuję za modlitwę, życzenia i wspólne spotkanie imieninowe w Domu Katechetycznym w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim za pomoc w jego organizacji.

Bardzo dziękuję Państwu Izabeli i Wiesławowi Maj za darowiznę na poczet pokrycia kosztów renowacji Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg zapłać. Tym sposobem nasz dług zmniejszył się do 2.796 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek: 3 września – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

W sobotę: 8 września – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.