XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2017 ROK

1. Msze święte: 7.00, 9.00, o godz. 10.30 Msza święta z procesją Oktawy Bożego Ciała i o godz. 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała wieczorem o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Oktawy.

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłanów otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Rodzice pamiętajmy, że każdemu dziecku potrzebne jest błogosławieństwo Boże. Pan Jezus prosi pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Msza św. będzie o godz.18.00

4. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 Gimnazjum a o godz. 9.00 Szkoła Podstawowa i Przedszkole podziękują dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

7. W sobotę, 4 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Kostrzewa przeżywający 50 lecie kapłaństwa. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci rocznicowe w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i Gości na te Uroczystości.

9. Spowiedź przed Odpustem parafialnym i na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 17.00. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem.

10. W związku ze zbliżającym się Odpustem prosimy o ofiary na kwiaty dla Matki Bożej, które można złożyć do skarbonki przy drzwiach szklanych lub u Siostry w zakrystii do środy włącznie. Bóg zapłać.

11. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne do Odpustu wrześniowego. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

12. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała we Mszy świętej o godz. 9.00 i w procesji ulicami: Jaracza, Solskiego część południowa, Ćwiklińskiej część południowa i Jaracza, oddając tym samym cześć Panu Jezusowi, który pozostał z nami pod postacią Chleba.

Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze oraz trasę procesji i wszystkim ofiarodawcom na strojenie ołtarzy, trasy, To podziękowanie kierujemy na ręce Siostry Marii. Przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy paniom i panom z Rodziny blog. Edmunda Bojanowskiego oraz wolontariuszom, którzy zawsze bezinteresownie pomagają przy rożnych dekoracjach w kościele. Niech Jezus Eucharystyczny wszystkim wynagrodzi swoją łaską i swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Helena Augustyn l. 90. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.