I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTEGO 2018 r.

Gromadzimy się na Mszy św. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, kiedy Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów odnowienia Figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego i kapliczki Ogrojca. W styczniu ofiary na ten cel wyniosły 1 890 złotych. Do tej pory złożono na ten cel 9  860 złotych Koszt odnowienia to ponad 25 000 złotych. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniami Ks. Rafała Słomby z Radia RDN. O 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną i na Nowennę do Matki Bożej

Nieustającej Pomocy.

3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30 i 19.00. Na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.

Podczas nich będzie zbierana składka na dekorację i kwiaty do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza na Wielkanoc, podobnie jak to było w ubiegłych latach. Będzie ona zbierana podczas wszystkich Gorzkich Żali. Bóg zapłać za troskę o wystrój kościoła.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych

dla Ojców.

5. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 18 do 21 marca. Rekolekcje będą wspólne dla Starszych, Młodzieży i Dzieci. Szczegóły w późniejszym czasie.

6 . Od przyszłej niedzieli będą w naszej Caritas do nabycia  BARANKI wielkanocne i  PASCHALIKI. Ofiara najniższa 5 zł z czego 3,5 idzie do centrali, a reszta pozostaje w budżecie Caritas parafialnej na dzieła charytatywne. Baranek i Paschalik jest tylko symbolem – pamiątką złożonej ofiary w tym roku.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze

życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujE nam:

22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

8. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

9. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy, o wcześniejszym zarezerwowaniu terminu ślubu w kancelarii parafialnej. Już są rezerwacje na przyszły 2019 rok. Do spisania Protokołu w kancelarii parafialnej trzeba zgłosić się przynajmniej 3 miesiące wcześniej. Przypominamy też o obowiązku uczestniczenia w Kursie Przedmałżeńskim. Obecnie taki Kurs jest prowadzony w Parafii Dobrego Pasterza.

10. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych w tym Gościa Niedzielnego oraz zabieranie Biuletynu Niedzielnego w którym są podane m. i. intencje Mszy świętych zamawianych podczas pogrzebów.

11. Wszystkim na cały tydzień i Wielki Post życzymy Szczęść Boże.

DODATKOWE

W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud dowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i za grzechy naszych bliźnich. Powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Jakże wielkim cierpieniem na naszym życiu, nie tylko jednostek, ale i całego społeczeństwa, kładzie się ten grzech i jego opłakane skutki. Można też uczynić inne postanowienia na ten szczególny czas. Niech to będzie nasz dar dla Jezusa Cierpiącego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do niej, by wytrwać

w trzeźwości przynajmniej przez jakiś okres.