II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

3. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od 16.00. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

O godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie Młodzież z kl. VII Szkoły Podstawowej oraz II i III oddziałów gimnazjalnych będzie to wyjątkowe spotkanie przed Bierzmowaniem.

4. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Jest to pomoc w tym roku.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

6. W przyszłą środę 7 marca po wieczornym nabożeństwie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

7. Informujemy, że od dzisiaj jest dostępna na stronie internetowej naszej parafii informacja dotycząca grobów i interaktywny plan naszego cmentarza w zakładce „Cmentarz”.

8. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Starosta Tarnowski, Wójt Gminy Tarnów zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem Pani Premier Beaty Szydło, które odbędą się w najbliższą sobotę, 3 marca w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich. W programie Koncert Galowy „Muzycznie Szlakiem Niepodległości Polski” oraz poczęstunek dla wszystkich. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów”.

Prezydent Miasta Tarnowa zaprasza do udziału projekcie dofinansowany ze środków UE pn. OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze”. Głównym celem jest rehabilitacja społeczno - zawodowa osób z niepełną sprawnością z Tarnowa i subregionu tarnowskiego.  Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. W ramach działań uczestnikom proponujemy między innymi kursy, szkolenia, staże zawodowe, a część osób znajdzie zatrudnienie w Zakładzie Aktywności Zawodowej powstającym w Parku Sanguszków.  Szczegółowe informacje dostępne na plakacie informacyjnym.

Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu nowych audycji:

1. Spotkania z bratem  Jackiem HAJNOSEM, dominikaninem. Dziś 28- letni duchowny, a jeszcze niedawno artysta grafik z lekkim podejściem do życia, wiele razy pogubiony, daje świadectwo przemiany. Audycje w każdy piątek o godz.17.05

2. „Radiowe Rozmowy Rekolekcyjne – Droga do szczęścia” z udziałem dra Jacka PULIKOWSKIEGO, który mówi sam o sobie, że jest szczęśliwym mężem i ojcem, teściem i dziadkiem. Pan Jacek jest autorem wielu poczytnych książek o małżeństwie i rodzinie oraz wieloletnim ekspertem i doradcą życia małżeńskiego i rodzinnego, prelegentem licznych sympozjów. Audycje w każdą sobotę o godz.15.30

Ponadto radio transmitować będzie z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie  "Drogę krzyżową" (piątki, godz.17.20)  oraz "Gorzkie żale" (niedziela 16.00). Zachęcamy osoby starsze, chore do włączenia się w modlitwę poprzez duchową łączność dzięki radiowym transmisjom.