INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 13. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA, MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, (28.06.2020).

 • W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Witamy Was wszystkich drodzy Siostry i Bracia, wszystkich gości i pielgrzymów. W tym szczególnym dniu gościmy w naszej parafii Ks. dra Mieczysława Pyrka, profesora i prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 12.00. Po niej będzie procesja Eucharystyczna, bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów.

 • Możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki - być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzby

 • się przywiązania do grzechu.

 • W poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Papieża Franciszka.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 7:00.

 • Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za przygotowanie i piękne przeżycie Pierwszej Komunii Świętej a także za uczestniczenie w białym tygodniu. Dziękujemy za dar ołtarza, którym są nowe ornaty a także za dar dla dzieci z krajów misyjnych. Bóg zapłać. Dziękujemy Ks. Mieczysławowi, za przygotowanie dzieci, dziękujemy Rodzicom i Siostrom za przygotowanie dekoracji i prace porządkowe.

 • Wczoraj Ks. Bp Leszek Leszkiewicz, udzielił młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Wyrażamy wdzięczność Ks. Tomaszowi i Mieczysławowi za przygotowanie młodzieży i liturgii. Dziękujemy Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy Rodzicom i Świadkom Bierzmowania a także wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Pragniemy podziękować młodzieży i ich rodzicom za dar ołtarza i podarowanie nowych ornatów a także ofiarę złożoną na fundację bpa Jerzego Ablewicza. Bóg zapłać.

 • W naszej parafia nastąpią zmiany, opuści nas Ks. Tomasz, który od września będzie pracował w Tymbarku, zastąpi go Ks. Krzysztof Iwanicki, pożegnamy także Siostrę Paulinę którą zastąpi Siostra Gregoria Miśtak. Otoczmy Ks. Tomasza i S. Paulinę naszymi modlitwami i wdzięcznością za pracę i posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

 • Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna tylko po Mszy Św. wieczornej.

 • Tarnowski Wolontariat Misyjny prowadzi akcję – nakrętka na misyjne studnie. Przy wyjściu z kościoła, możemy do pudełka składać nakrętki z butelek plastikowych.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

 • W czwartek zostało zasadzonych 30 drzewek; klonów czerwono-listnych, bardzo dziękujemy za prace przy ich sadzeniu także za kontynuowanie prac na kalwarii. Bóg zapłać.

 • W kościele nie ma limitu uczestników we Mszach Św. i nabożeństwach, pamiętajmy jednak o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odległości 2m. Komunia św. na rękę, jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.