INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 17. NIEDZIELA ZWYKŁA (28.07.2019)

1. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych i ich użytkowników – wszystkich kierowców. Zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź Św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do księgi trzeźwości.

6. 17 sierpnia tradycyjnie rusza z naszej diecezji 37 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy prowadzone są w kancelarii Parafii Katedralnej.

7. Zapraszamy na kurs „Nowe życie”, który odbędzie się w dniach: 6-8 września w naszym Domu Katechetycznym. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

8. Zapraszamy również do udziału w 3-dniowej wyciecze do Lwowa w dniach: 27-29 września, są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, koszt 450 zł. Do wjazdu konieczny jest ważny paszport.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

10. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów. Wszystkim parafianom i gościom wypoczywającym w naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.