INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 18. NIEDZIELA ZWYKŁA (04.08.2019)

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmijmy to wyzwanie jako wyraz troski o rodziny naszej parafii i ojczyzny a także o młode pokolenie. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. W czwartek bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej w domu katechetycznym.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św., na koniec ucałowanie relikwii Krzyża Św. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, o godz. 18.00 Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, poprzedzona modlitwą Różańcową.

5. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne, Kurs - „Nowe życie”, który odbędzie się w dniach: 6-8 września w naszym Domu Katechetycznym. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkie miejsca na wyjazd do Lwowa są już zajęte. W najbliższą niedzielę, 11. sierpnia po Mszach Św. przedpołudniowych będzie można wpłacić w zakrystii zaliczkę – 250zł. lub całą kwotę – 450zł.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy poświęceniu pojazdów, na środki transportu dla misjonarzy, za ofiary złożone w Pierwszy Piątek. Dziękujemy za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Bardzo proszę członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

8. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów. Wszystkim parafianom i gościom wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i dobrego, błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,

  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.