INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 21. NIEDZIELA ZWYKŁA (25.08.2019)

 • W naszej Diecezji przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną.

 • W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Starych Żukowicach.

 • W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny.

 • Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w piątek od godz. 17.00.

 • W piątek Wieczorna Adoracja – Uwielbienie. Rozpocznie się Mszą Świętą do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00 a zakończy ok. godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy. Niech Adoracja będzie dla nas okazją do podziękowania i uwielbienia Chrystusa za miniony czas oraz zawierzenia Jemu całej naszej wspólnoty parafialnej.

 • W niedzielę 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 • Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • W dniach od 6-8 września zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, Kurs - „Nowe życie”, w naszym domu katechetycznym, zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Zachęcamy do udziału gdyż liczba miejsc jest ograniczona a zgłaszają się osoby z innych parafii.

 • Ks. proboszcz bardzo dziękuje za modlitwę, życzenia i wspólne spotkanie imieninowe w domu katechetycznym w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać. Dziękuje wszystkim za pomoc w jego organizacji.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pracowali przy sprzątaniu naszego kościoła, dziękujemy Siostrom, podziękowanie składamy na ręce Siostry Przełożonej. Dziękujemy wszystkim sponsorom za zakup sprzętu do sprzątania i za ofiary na środki czystości. Bóg zapłać.

 • Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej i tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Dziecko nie może uczestniczyć w tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

 • Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej, a odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

26 VIII – Matka Boża Częstochowska,

27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,

28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,

29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.