INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 22. NIEDZIELA ZWYKŁA (01.09.2019)

 • W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę w naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojny i modlitwie o pokój na świecie.

 • Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy na Mszy Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godz. 9:00, natomiast ok. godz. 10:00 będzie okolicznościowa Akademia w Szkole.

 • Zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w domu katechetycznym.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7.45. Prosimy o zgłoszenie nowych chorych do zakrystii.

 • Siostry Służebniczki zapraszają w najbliższą sobotę, Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 6:30 i na spotkanie w domu sióstr o godz. 19:00.

 • W najbliższą niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W Parafii Katedralnej Uroczystość Odpustowa i rozpoczęcie Tygodnia Maryjnego. Szczegółowe informacje na okolicznościowym plakacie.

 • Bardzo dziękujemy Wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji za zorganizowanie i przeprowadzenie piątkowej wieczornej adoracji, dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i wzięli udział w modlitwie. Bóg zapłać.

 • W piątek rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne, Kurs - „Nowe życie”, w naszym domu katechetycznym. Zachęcamy do udziału.

 • 12. września wyjazd do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, zapisy w zakrystii.

 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września. Przypominamy szczególnie młodzieży uczącej się w szkołach poza naszą parafią.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze dla Miasta i Wsi, tzw. Kalendarze Rolnicze.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Pragniemy podziękować Panu Rafałowi Kieć za naprawę i odnowienie dzwonków.

 • Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.