INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP (08.09.2019)

 • W dniu dzisiejszym Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W Parafii Katedralnej Uroczystość Odpustowa i rozpoczęcie Tygodnia Maryjnego. Szczegółowe informacje na plakacie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na Mszę Św. w piątek o godz. 18:00, a po niej na koncert uwielbienia „Jezus w Centrum”.

 • W dniu dzisiejszym Uroczystość Odpustowa w Zaczarniu.

 • W najbliższą niedzielę, 15. września, będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się duchowo poprzez wspólną modlitwę w naszych rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału i włączenie się w przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych, codziennie bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.

Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Dróg Krzyżowych:

poniedziałek: Krąg Rodzin i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

wtorek: Franciszkański Zakon Świeckich

środę: Dzieci, DSM, Scholę i Ministrantów

czwartek: Młodzież, Lektorów i Grupę Młodzieżową

piątek: Rodzinę Bł. Edmunda Bojanowskiego i Caritas

W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy aby poprzez udział w dniu skupienia przygotować się do Uroczystości Odpustowej. Spowiedź św. od godz. 17:00.

Zachęcamy aby w czasie dnia skupienia wybrać sobie przynajmniej półgodziny na prywatną adorację i wpisać się na listę, która jest w zakrystii.

Zachęcamy aby prośby i podziękowania zanoszone do Chrystusa Ukrzyżowanego zapisać abyśmy w tych intencjach modlili się na zakończenie dnia skupienia.

W sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Św. zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 18:00 a po niej w Drodze Krzyżowej, przejdziemy ul. Krzyską do Krzyża przy naszym Cmentarzu Parafialnym, w czasie tej celebracji włączymy się w ogólnopolską akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”, bardzo prosimy aby każdy zabrał ze sobą krzyż i świecę lub znicz. Na zakończenie poświęcimy przyniesione przez nas krzyże i otrzymamy błogosławieństwo końcowe Relikwiami Krzyża Świętego. Nie będzie Mszy Św. na cmentarzu.

 • W sobotę na Mszy Św. o godz. 18:00 i niedzielę w czasie Uroczystości Odpustowej będziemy gościć w naszej parafii Ks. dra Michała Dąbrówkę, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Tarnowskiej, który skieruje do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 12.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich, całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych. Po Mszach Św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania odpustu w tym dniu.

Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych.

Po południu zapraszamy na Piknik Rodzinny na parkingu Domu Katechetycznego, rozpoczęcie o godz. 16:00. W programie min. występy dzieci i młodzieży, wspólne śpiewanie i zabawa animowana przez Wodzirejów Lednickich. Zwracamy się z prośbą do osób, które mogłyby upiec ciasto na piknik o zgłoszenie się do Siostry w zakrystii.

 • Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, Rady Osiedla i Stowarzyszeniu JPII za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

 • Bardzo dziękujemy Wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji za zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu - „Nowe życie”, dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i wzięli udział w rekolekcjach. Bóg zapłać.

 • W czwartek o godz. 16:00 wyjazd do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu.

 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.

 • Organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w niedzielę 29. września, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii do 20. września.

 • Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców z okazji IX Tygodnia Wychowania, zaprasza w poniedziałek 16. września na Mszę Św. o godz. 18:00 i wykład ks. Michała Drożdża w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

 • XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się 22 września (niedziela). Szczegóły na plakacie.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze dla Miasta i Wsi, tzw. Kalendarze Rolnicze.

 • Kolejne zajęcia plastyczne-decoupage dla Seniorów w poniedziałek o godz. 9:00 a na pierwsze spotkanie powakacyjne zapraszamy w środę 18. września o godz. 10:00.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Panu Kazimierzowi Skalakowi za odnowienie lamp oświetleniowych i masztów dziękujemy także Rafałowi Kieć, Januszowi Cetnarowi. Dziękujemy Jackowi Jarmule za zainstalowanie nowego serownika do dzwonów i zegara. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Panom Kazimierzowi Skalakowi, Rafałowi Kieć, Jackowi Jarmule i Januszowi Cetnarowi za odnowienie lamp oświetleniowych i masztów. Bóg zapłać.

 • Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Elżbieta Kozioł, lat 61. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jej duszę polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.