INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, (23.01.2022).

• We wtorek, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. A także jest to 8 rocz. święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Saleterskiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

• W czwartek, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarnijmy modlitewną pamięcią wszystkich, którzy zginęli w wyniku niemieckich zbrodni.

• W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

• Dziękujemy wszystkim, za wczorajszy udział i modlitwę w czasie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, dziękujemy również członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

• Zapraszamy na Msze Św. tzw. kolędowe i wspólną modlitwę, rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na godz. 18:00, prosimy aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia. Harmonogram jest następujący:

PONIEDZIAŁEK, 24.01. 2022, REJON XVIII

ul. Modrzejewskiej, ul. Osterwy.

WTOREK, 25.01. 2022, REJON XIX

ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi w kierunku Lisiej Góry (do ul. Boznańskiej) i ul. Majchra.

ŚRODA, 26.01. 2022, REJON XX

ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi w stronę Shell do ul. Cybulskiego włącznie i ul. Chełmońskiego od końca do numerów 16 i 15; ul. Nowodąbrowska od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum do nr 130 z ul. Ordonówny.

CZWARTEK, 27.01. 2022, REJON XXI

ul. Solskiego, ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowska nr 144a i 142b.

PIĄTEK, 28.01. 2022, REJON XXII

ul. Bogusławskiego, ul. Siemaszkowej, ul. Kiepury.

SOBOTA, 29.01. 2022, REJON XXIII

ul. Schillera z ul. Bodo, ul. Kurnakowicza, ul. Smosarskiej, ul. Adwentowicza.

• Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• W zakrystii można nabyć płytę CD chóru Vox Sanctae Margaritae, którzy gościli u nas w czasie wieczoru kolęd.

• Zachęcamy do czytania, medytowania i studiowania Pisma Św., może nam w tym pomóc, Słowo na każdy dzień - Ewangelia 2022, można ją nabyć w zakrystii. Mamy także Kalendarz Radia RDN.

• Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza na 11 Forum, które odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (29-30 stycznia) w Centrum Sztuki Mościce. Zapisy przez stronę internetową. (https://fftarnow.pl/zapisy/)

• Zapraszamy na wakacyjny, rodzinny wypoczynek w ośrodku Caritas-u w Myczkowcach nad Soliną, od 4 do 11 lipca, cena pobytu za dobę z wyżywieniem 85 zł. Znajdują się tam min. ogród biblijny, ośrodek jeździectwa, park miniatur, mini zoo. Zapisy i informacje w zakrystii.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Bardzo dziękujemy, członkom Stowarzyszenia „Przystań Jana Pawła II”, za prace prowadzone w domu katechetycznym. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli a także rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Wandę GĘBALA, lat 72, + Jana BŁACHA, lat. 69, + Zofię KAPUSTKA, lat 82 i + Janusza BŁAŻEJEWSKIEGO, lat 71, którego pogrzeb będzie w najbliższą sobotę. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 24 stycznia – Św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

• Środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

• Piątek, 28 stycznia – Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.