INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ, (16.06.2019)

W dniu dzisiejszym o godz. 12:00, będziemy przeżywać Jubileusz 40-lecia kapłaństwa O. Mariana Krzemińskiego, naszego rodaka, misjonarza w Argentynie.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Centralna uroczystość pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Wolanina, rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku przejdziemy ulicami: Krzyską, Fałata, Ćwiklińskiej, Jaracza.

Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy parafian z ulic:

Ołtarz I - ul.Wiśniowa od ul.Krzyskiej do Bażanciarni, koordynuje P.Marzena Partyka.

Ołtarz II - ul.Krzyska od Pawęzowa do ul.Kalinowej i ul.Kalinowa, koordynuje P.Zofia Młot.

Ołtarz III - ul.Fałata z ul.Siemiradzkiego i ul.Michałowskiego, koordynują P.Danuta Bania i Danuta Surma.

Ołtarz IV - ul.Sosnowa, ul.Platanowa, ul.Modrzewiowa i ul.Krzyska nry parzyste 180-200, koordynuje P. Zofia Cierpich.

Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała - Msza Święta z procesją wokół kościoła w ciągu tygodnia po Mszy Św. wieczornej.

W najbliższą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym szczególnym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ks. dra Grzegorza Barana, profesora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, który skieruje do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 12.00. Po niej Procesja Eucharystyczna prosimy o liczny udział, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy o zabranie feretronów i sztandarów. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z okazji 60-lecia dzielnicy Krzyż, zapraszamy w niedzielę na Piknik Rodzinny na parkingu Domu Katechetycznego, rozpoczęcie o godz. 17:00. W programie min. występy dzieci i młodzieży, koncert zespołu „Gang Marcela”, pokaz jazdy konnej, na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

W środę zakończenie roku szkolnego, Msza Św. dziękczynna o godz. 8:00.

Spowiedź święta przed zakończeniem roku szkolnego, Bożym Ciałem i Uroczystością Odpustową we wtorek, środę i piątek od godz. 17:00.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej. Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

Wyjazd seniorów na Jamną w najbliższy wtorek o godz. 10:00.

Z Lisiej Góry organizowany jest wyjazdu na koncert „Jednego serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa w dniu 20 czerwca (Boże Ciało). Koszt 25 zł. zapisy i informacje w zakrystii.

Zapraszamy na wyjazd do Lwowa w dniach 27-29 września, zapraszamy szczególnie młodzież. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w święto Matki Bożej, dziękujemy za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

Komunikat Rady Osiedla „Krzyż”

Urząd Miasta informuje, że przystępuje do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Komunalnej – "Krzyż Wschód III". Wnioski i uwagi należy składać w terminie do 1 lipca 2019 r. w Wydziale Planowania Przestrzennego, ul. Nowa 3 pokój 118.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. Danutę Karaśkiewicz, lat 89, Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.