IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017 ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Msze św. jak w każdą I niedzielę miesiąca Mszą świętą o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

2. Jutro w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię rano lub wieczorem po nabożeństwie majowym. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe dużo łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej. Te życzenia składamy również Ks. profesorowi Stanisławowi Piechowi. Wszystkim Szczęść Boże.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

4. W piątek II miesiąca Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30 o 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakonu Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 18.00 i zakończy się nabożeństwem majowym oraz Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nim Msza święta. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej i w Biuletynie, który prosimy zabrać.

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze sprawy.

6. Również w sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu. Wcześniej o godz. 16.30 będzie Różaniec za zmarłych z Litanią do Matki Bożej. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach a odpadki prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych zachowując ich segregację.

7. W przyszłą niedzielę dzieci klas III przeżyją rocznicę I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź dla nich w piątek od godz. 17.00. Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. W przyszłą niedzielę Odpust Fatimski. Uroczysta suma o godz. 11.00.   8. Przypominamy, że we wtorek Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania, który udzieli Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 18.00. Obejmijmy Ich modlitwą. 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Krystyna Głowacka l. 74 , + Barbara Kowalczyk l. 66, + Tadeusz Walas l. 54 . Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.