Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych Drodzy Diecezjanie! W najbliższą sobotę, tj. 27 sierpnia br., odbędzie się uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych. Obraz Matki Bożej Tylickiej, mający około pięć wieków, został przywieziony prawdopodobnie przez biskupa Piotra Tylickiego, który ofiarował go do wybudowanego własnym staraniem kościoła w 1612 roku. Od tej pory kult Matki Bożej Tylickiej utrwalał się i rósł przez pokolenia, a wierni pielgrzymujący do tego miejsca otrzymywali wiele Bożych łask wyproszonych przez pośrednictwo Maryi. W ostatnich latach kult Matki Bożej Tylickiej coraz bardziej rozszerza się i zaszczepia w sercach mieszkańców całego regionu krynickiego. Serdecznie zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do udziału w tej wyjątkowej uroczystości, która tak mocno wpisuje się w krzewioną w naszej diecezji żywą pobożność maryjną. Szczególnie gorąco zapraszam mieszkańców Tylicza oraz okolicznych parafii i dekanatów. Zapraszam rodziny oraz chorych i obarczonych cierpieniem, którym szczególnie patronuje Matka Boża Tylicka Opiekunka Rodzin i Uzdrowienie Chorych. W sobotę 27 sierpnia br., w kościele parafialnym w Tyliczu, zostanie odprawiona o godz. 10.00 uroczysta Msza święta połączona z erygowaniem nowego Sanktuarium. Niech to kolejne sanktuarium maryjne w naszej diecezji przyczyni się do wzmocnienia i stałego krzewienia głębokiej czci wobec Matki Bożej, której orędownictwu przed Bogiem zawierzamy nasz własny los oraz teraźniejszość i przyszłość całej tarnowskiej diecezji. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI