KOMUNIKAT O DIECEZJALNYM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

Drodzy Diecezjanie!

List pasterski Episkopatu Polski wprowadza nas w tematykę XVI Dnia Papieskiego. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z VIII Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 9 października.

Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 1200, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia. Tegoroczny XVI Dzień Papieski będzie odpowiedzią na apel papieża Franciszka zawarty w bulli „Misericordiae vultus”: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga!” (MV 5).

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za zwłaszcza za rodziny i każde zagrożone ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI