NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 STYCZNIA 2018 r.

Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie. W czasie tego wydarzenia Duch Święty zstępuje na Jezusa, a głos z nieba zapewnia: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Odtąd rozpoczyna Jezus swoją misję zbawczą. Dzisiejsze święto jest też wyjątkową okazją, byśmy wspomnieli swój własny chrzest i uwielbili Boga za to, że nas uczynił swoimi dziećmi i otworzył przed nami niebo oraz wprowadził do wspólnoty Kościoła. Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zaproszeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego pozostaniemy na wspólną krótką Adorację.

1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. 2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.40. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego z Koronką do Miłosierdzia. O godz. 17.00 Msza święta. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.

5. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 7 252 złote. Kolędowało 12 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się 60 dzieci. młodzieży a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup.

Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne. Przy tej okazji jeszcze raz  z całego serca dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz opiekunom za trud kolędowania a wszystkim za dar serca dla  dzieci w krajach misyjnych. Bóg zapłać.

6. Przypominamy, że w sobotę 13 stycznia wyjazd kolędników misyjnych na misyjne spotkanie diecezjalne do Tylmanowej z parkingu kościelnego. Wszyscy kolędnicy jadą w strojach i z gwiazdą.

7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Również w przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

Składka na tacę na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.

8. Porządek Kolędy w OSOBNEJ WIADOMOŚCI.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Irena Wieczorek l. 83, + Henryk Żak l. 96 i + Julia Świątek l. 87, której pogrzeb będzie we wtorek 9 stycznia o godz. 14.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

10. Jestem umiłowanym dzieckiem Boga. To moja największa godność i szczęście. Mam żyć jak dziecko Króla Niebieskiego, jak dziedzic Jego królestwa. Potrzebuję, Boże, Twojej pomocy, bym sprostał temu zadaniu, dlatego otwieram serce na dar Twojego błogosławieństwa

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

PILNE OGŁOSZENIA DODATKOWE

Ogrzewaj bez dymu!

Możemy zlikwidować smog niskiej emisji z dnia na dzień i jeszcze na tym zaoszczędzić. Grupa Zdrowego Oddychania, Straż Miejska w Tarnowie, Krajowa Izba Kominiarzy oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Krzyż zapraszają na pokaz prawidłowego palenia w piecach w najbliższą niedzielę, 14 stycznia od godziny 9:30 do 11:30 na parkingu obok Domu Katechetycznego. Pokaz prawidłowego palenia przeznaczony jest dla osób ogrzewających domy węglem i drewnem. Zapraszamy również sąsiadów tych osób ogrzewających swoje domy gazem. Celem pokazu jest zwiększenie świadomości wśród mieszkańców, popularyzacja metod prawidłowego palenia w piecach, gdzie każdy będzie mógł się przekonać, że aby ogrzewać dom nie trzeba dymić.

W najbliższym czasie utworzony zostanie punkt duszpasterski dla grekokatolików - szczególnie przybywających z Ukrainy.

Dnia 21 stycznia 2018 roku o godz. 14.30 w kościele akademickim w Tarnowie będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie wody z okazji Święta Jordanu.