V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LUTEGO 2018 r.

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00.

Dzisiaj w ramach 40 Godzinnego Nabożeństwa będziemy Adorować Najświętszy Sakrament po Mszach świętych 7.00, 9.00, 10.30 szczególnie dzieci. Po południu po Mszy św. Chrzcielnej. A od godz. 16.00 wspólna Adoracja dla Matek i Ojców połączona z Nieszporami. Od 17.00 młodzież szczególnie klasy II gimnazjalne.

2. We środę spotkanie Rodziny Błog. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęcie Mszą święta w kościele o godz. 17.00 i Nowenną do Matki Bożej a po niej spotkanie w domu Sióstr.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpocznie się Adoracja, którą rozpocznie Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.40. o tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego z koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 12.00. Serdecznie prosimy i zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Spowiedź będzie od godz. 11.40.

6. W przyszłą niedzielę zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa. Porządek będzie następujący. Dzieci będą adorować po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 będą adorować Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie. Od godz. 17.00 młodzież ucząca się, studiująca, pracująca a szczególnie młodzież klas VII.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.

• 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

• 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy i serca na Boże błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczamy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych. Bogu Wszechmogącemu polecamy wszystkie wasze troski. Bóg zapłać.

10. „W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (11 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa”.

Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień. Pozostańmy na Adorację.

PILNE

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Prezydent Miasta Tarnowa oraz MPEC Tarnów zapraszają mieszkańców Tarnowa do udziału w konsultacjach społecznych budowy w Tarnowie instalacji termicznego przekształcania przetworzonych odpadów komunalnych (tzw. paliwa pre-RDF). Podczas spotkań zostaną przedstawione technologiczne, ekologiczne i społeczne uwarunkowania budowy instalacji. Spotkania odbędą się:

• w poniedziałek, 5 lutego, o godz. 17:00w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie – spotkanie adresowane jest do mieszkańców dzielnic Krzyż, Piaskówka, Klikowa;

• we wtorek, 6 lutego, o godz. 17:00, w Sali Lustrzanej w Tarnowie - do udziału w tym spotkaniu organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.