X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2018 r.

Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

1. Msze św. : 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3. W przyszłą niedzielę 17 czerwca nasz rodak Ks. Bogdan Kuta, sercanin będzie obchodził Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa na Mszy św. o godz. 12.00.

4. Przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów odnowionych: Kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego W maju ofiary złożone na ten cel wyniosły 1 878 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę mówiąc „Bóg zapłać”.

5. W związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny w przyszła niedzielę 17 czerwca 2018 r., organizowana jest Pielgrzymka autokarowa do Starego Sącza z naszego Dekanatu Tarnów – Północ. Koszt przejazdu autokarem 15 zł. od osoby. Zapisy do środy w zakrystii. Wyjazd autokaru z Luszowic o godz. 8.00. DLA NASZYCH PIELGRZYMÓW PRZY STOKROTCE – 8.20. Zachęcamy

6. Za dwa tygodnie 24 czerwca będzie Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i Gości na te Uroczystości. Prosimy mieszkańców ul. Wiśniowej całej i Kalinowej o pomoc w ubiorze kościoła na Odpust. Ofiary prosimy złożyć u Siostry do przyszłej niedzieli.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że we wtorek 12 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów przyszłych klas I w jadalni szkolnej.

8. Rusza cykl szesnastu otwartych spotkań prezydenta Romana Ciepieli z mieszkańcami wszystkich tarnowskich osiedli. Spotkania będą poświęcone tematyce inwestycyjnej i działaniach na rzecz edukacji, kultury i polityki społecznej. Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Krzyż odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godz. 17.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Krzyskiej 118

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

11. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.