XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LIPCA 2018

Rozpoczynamy najważniejszą czynność w życiu chrześcijanina – składanie Bogu, naszemu kochanemu Ojcu, na ofiarę uwielbienia Ciało i Krew Jego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Tajemnica to jest wielka. Nie wystarczy tutaj wiedza, co to jest Msza Święta, ale trzeba do jej składania przystępować z największą czcią, zbawiennym lękiem, aby jej nie znieważyć jakimś nieodpowiednim zachowaniem i ze świadomością własnej niegodności. Dlatego oczyśćmy nasze serca aktem pokuty. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.40. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. z Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza św. i ucałowanie Relikwii Krzyża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Jej sanktuarium w Tarnowie na Burku rozpocznie się 15 lipca pod hasłem „Z Maryją otwieramy się na działanie Ducha Świętego”. Od 6 lipca codziennie o godz. 18:30 Msza św. połączona z Nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej.

Przypominamy, że na uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel zapraszają również Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej w Tarnowie. Trwa już Nowenna. Szczegóły na afiszach w gablocie ogłoszeń.

5. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów odnowienia kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Zostało jeszcze do spłaty 7 850 złotych. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

7. Rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na tegoroczne "Wakacje z Bogiem" w Kołobrzegu prosimy o kontakt w zakrystii. Chodzi o uzupełnienie podpisu na liście w związku z RODO.

8. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy,;

12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu,

13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Mieczysław Faber l. 44, którego pogrzeb będzie jutro w poniedziałek o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………..

11. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.