XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 PAŹDZIERNIKA AD 2017 – DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiaj już po raz 16 przeżywamy Dzień Papieski, kiedy dzisiaj pragniemy dziękować Opatrzności Bożej za posługę Świętego Jana Pawła II oraz pragniemy budować jego żywy pomnik wspierając utalentowane dzieci i młodzież z ubogich rodzin

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Ponawiamy naszą zachętę zgłaszania się do róż Żywego Różańca.

2. Dziękujemy młodzieży Gimnazjum za pomoc w dzisiejszej zbiórce ofiar do puszek by wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendialna dla niezamożnej młodzieży.

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Kochani Rodzice przyprowadzajcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? To Ona właśnie szczególnie dzieci prosi o taką modlitwę. Prosimy o uczestnictwo dzieci szczególnie w poniedziałki i czwartki. Wtedy prowadzą różaniec. Zachęcajmy się wzajemnie i przychodźmy razem na wspólną modlitwę różańcową do kościoła.

4. We wtorek zapraszamy dzieci klas III i Ich Rodziców przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej na comiesięczne spotkanie. Obecność obowiązkowa. Rozpoczęcie Różańcem o godz. 17.15.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.

6. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym i nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15. Po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 16.00. Po niej Różaniec ofiarowany za zmarłych Przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Prosimy też o segregację śmieci a szczególnie lampionów. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili.

8. Przyjmujemy już na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę. Korzystamy z gotowych kartek na wypominki, które są przy drzwiach szklanych kościoła. Kartki mają logo naszej parafii.

9. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

10. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie wydatków związanych z renowacją kaplicy Ogrojca i figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Koszt renowacji około 25 000 złotych. Podczas pierwszej zbiórki na ten cel zebrano 1 146 złotych. .

11. Również w przyszłą niedzielę będzie Odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Suma o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Wcześniej w sobotę będzie Noc Czuwania. Nasza parafia jest zaproszona jak zwykle na godz. 20.00. Zachęcamy naszych parafian do liczniejszego uczestnictwa w tym czuwaniu maryjnym.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich

15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

13. "Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie zaprasza absolwentów na uroczystość 120-lecia szkoły w dniach 6-7 listopada 2017 roku. Szczegółowy program obchodów można znaleźć na stronie internetowej szkoły."

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.