XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2017 r.

 

Gromadząc się na niedzielnej Mszy św., chcemy w sposób szczególny doświadczyć obecności Boga i Jego miłości pośród nas. Aby tak było, musimy otworzyć nasze serca na Jego słowo, jakie skieruje On dzisiaj do nas, oraz godnie przyjąć Jezusa w Komunii św. Niech zatem nasz udział w tym wyjątkowym spo­tkaniu, na które zaprosił nas dzisiaj sam Chrystus Pan, jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć Bożej obecności w naszym życiu oraz zachęci do czujności i gotowości na Jego przyjście.

Składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać zakadzą życzliwą ofiarę.

1. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 17.15 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W środę Msza Święta o godz. 17.00 a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej. Zapraszamy.

4. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w przyszłą XXXIII niedzielę zwykłą, będzie obchodzony w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznego, pierwszego Światowego Dnia Ubogich (ŚDU) są słowa przewodnie papieskiego Orędzia na ten dzień: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

5. Również w przyszłą niedzielę 19 listopada przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów renowacji kaplicy Ogrojca i Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. W październiku ofiary na ten cel wyniosły 1 747 zł. Bóg zapłać.

6. W niedzielę 19 listopada Dziewczęca Służba Maryjna i chórek zapraszają na drugą część MAŁEGO KIERMASZU SŁODKOŚCI. Tym razem po Mszach świętych o 10.30 i 12.00. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na zakup chorągwi maryjnej i pelerynek dla DSM -u. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i wszystkie dary na ten cel – sporo się już udało. Bóg zapłać.

7. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. :

W tym tygodniu patronujĄ nam:

13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze

17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka

18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc

9. W dniu 10 listopada 2017 roku zmarł śp. Ks. mgr Janusz Krajewski – rezydent w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach.

Msza święta w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach w poniedziałek 13 listopada o godz. 14.00.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łososinie Górnej we wtorek 14 listopada o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Janusz Krajewski urodził się 12 sierpnia 1966 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Łososina Górna. Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w dniu 25 maja 1991 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Cerekiew, Kanina, Mędrzechów, Łukowica i Tarnów – Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy od 2007 do 2009. W 2009 roku został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. Od marca 2010 roku był rezydentem w tejże parafii.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Andrzej Szot l. 60. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie. …………

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.