XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 LISTOPADA 2016 ROK

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:

Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna krótka Adoracja

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.15 Różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 wieczorna Msza święta.

2. W tym tygodniu Różaniec za zmarłych kończący Oktawę Wszystkich Świętych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.15 a po nim o godz. 18.00 Msza święta.

Od środy wieczorne Msze święte będą o godz. 17.00 na czas zimowy.

Modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami będzie w poniedziałki, wtorki i w czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 jak było w ubiegłych latach. W niedziele wypominki będą jak dotychczas przed Mszą świętą o godz. 9.00.

3. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

4. W piątek, 11 listopada, przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej przy naszych domach. Można je nabyć w kiosku parafialnym.

5. W piątek to również Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. O godz. 9.00 Msza święta za Ojczyznę a po niej dalszy ciąg adoracji, która zakończy sie Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 16.45. Po nich Msza św. wieczorna i ucałowanie Relikwii Krzyża.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia.

W tym dniu przypada odpust w Śmignie ku czci św. Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa o godz. 11.00

7. Jutro 7 listopada Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę Edmundową na comiesięczne spotkanie. Rozpoczęcie nabożeństwem w kościele a po nim spotkanie w domu Sióstr.

8. W czwartek 10 listopada spotkanie formacyjne FZŚ łącznie ze spotkaniem Rady Zakonu w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 17.00.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;

11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

10. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2016) będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi 13 listopada (niedziela). W katedrze tarnowskiej główne uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy tych parafian, którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, aby  w tych ostatnich już dniach skorzystali z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Brama Miłosierdzia jest w Katedrze w Tarnowie. Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia trwa do 20 listopada odpusty jubileuszowe nie związane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia będzie można zyskiwać aż do niedzieli Chrystusa Króla włącznie.

11. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele Nowenna ta rozpoczyna się w najbliższy czwartek, 10 listopada i zakończy się w piątek, 18 listopada.  Nowenna ta będzie połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.