Zaproszenie na Drogę Krzyżową w Wielką Środę Roku Pańskiego 2017

Drodzy Diecezjanie tarnowskich i podtarnowskich parafii!

Przez cały okres Wielkiego Postu towarzyszyliśmy Chrystusowi dźwigającemu krzyż podczas parafialnych dróg krzyżowych odprawianych we wszystkich kościołach naszej diecezji. Na zakończenie tej pobożnej praktyki pragniemy wyruszyć w tradycyjnej drodze krzyżowej ulicami Tarnowa w Wielką Środę o godz. 20-tej.

W kontekście 100. rocznicy objawień fatimskich a także przygotowania do koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, tym razem zmienimy trasę naszej drogi krzyżowej i z Placu Katedralnego przejdziemy ulicami: Kapitulną, Goldhammera i Ks. Romana Sitki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Tam, przy ołtarzu polowym, zakończymy nasze nabożeństwo. Rozważania drogi krzyżowej będą nawiązywać do orędzia fatimskiego, którego istotą jest wezwanie do pokuty i nawrócenia.

Zapraszam Was wszystkich do włączenia się w to wyjątkowe nabożeństwo, które w tym roku będzie wyrazem nie tylko naszej pobożności pasyjnej, ale również będzie miało rys maryjny. Zachęcam również do jak najowocniejszego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia, który prowadzi nas ku zwycięstwu Chrystusa nad śmiercią w tajemnicy Jego Zmartwychwstania.

Życząc wszystkim głębokiego osobistego przeżycia Wielkiego Tygodnia, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż