Zaproszenie na procesję różańcową ulicami Tarnowa

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 22 października br. wyruszy ulicami Tarnowa procesja różańcowa, której hasłem przewodnim będą słowa wypowiedziane przez Matkę Bożą w Fatimie: NA KONIEC MOJE NIEPOKALANE SERCE ZATRIUMFUJE!”. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a jej szlak będzie prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami Tarnowa: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerzenej, Narutowicza, Urszulańską, Bema, Krakowską, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

Procesja różańcowa, organizowana od kilku lat w naszym Mieście, jednoczy mieszkańców Tarnowa na wspólnotowej modlitwie w ważnych zarówno dla naszej lokalnej społeczności jak i całej rodziny ludzkiej intencjach. W tym roku modlitwa różańcowa będzie szczególnym wołaniem do Boga o dar pokoju na świecie i odrodzenie świętości życia w naszych rodzinach.

Gorąco zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji i modlitwie różańcowej, która wieczorem 22 października wypełni przestrzeń naszego Miasta.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI