INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 19. NIEDZIELA ZWYKŁA, (11.08.2019)

 1. Przeżywamy miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Serdecznie zapraszamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi, która znajduje się na ołtarzy NSPJ.

 2. W czwartek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, Jest to święto obowiązkowe, Msze Święte według porządku niedzielnego. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Św. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej - „Cudu nad Wisłą” niech będzie okazją do modlitwy za polskich żołnierzy i naszą Ojczyznę.

 3. W tym dniu - 15. sierpnia o godz. 12:00, nasza parafianka S.Małgorzata Marcinek, będzie przeżywała Uroczystość Wieczystych Ślubów Zakonnych w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Dębicy. Pamiętajmy o Siostrze w naszych modlitwach.

 4. W czwartek Uroczystość Odpustowa w Brzozówce i festyn parafialny z okazji 25-lecia parafii, a w najbliższą niedzielę Odpust w Pawęzowie

 5. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za udział w spotkaniu w miniony czwartek. Bóg zapłać.

 6. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas i wzięli udział w piątkowym Dniu Skupienia i Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

 7. W najbliższą niedzielę bardzo serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w domu katechetycznym o godz. 16:00.

 8. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, Kurs - „Nowe życie”, który odbędzie się w dniach: 6-8 września w naszym Domu Katechetycznym. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Dziękujemy za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 10. Bardzo dziękuję P. Janowi Radoniowi za rozpoczęcie prac przy zabezpieczeniu kościoła przed wilgocią. Dziękuję za przywożoną ziemię, obecnie jest przygotowywany projekt parkingu, dlatego prosimy aby nie przywozić ziemi i gruzu. Jest przygotowywany projekt termomodernizacji kościoła i plebanii a także dachu kościoła. Jest gotowy projekt zagospodarowania naszej Kalwarii. Miejmy nadzieję, że powoli będzie można realizować te prace. Jest w naprawie system sterowania dzwonami i turbina nadmuchowa. Została także zrobiona próba czyszczenia posadzki kościoła. Dziękuję wszystkim osobom, które są zaangażowane w te projekty i prace. Bóg zapłać.

 11. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej a dpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

 • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.